شمش طلا

کاهش 2 دلاری طلا در بازارهای جهانی

با افزایش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم 16 سال گذشته، قیمت طلا کاهش یافت

اردیبهشت آنلاین ـ با افزایش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم 16 سال گذشته، قیمت طلا کاهش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، با افزایش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم 16 سال گذشته، قیمت طلا کاهش یافت.

در عین حال، سرمایه‌گذاران در انتظار نشست بانکداران مرکزی جهان در آخر هفته در جکسون هول هستند تا در مورد روند نرخ بهره سرنخ‌هایی پیدا کنند. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 2 دلار و 11 سنت کاهش 1892.82 دلار فروخته شد.

قیمت طلا دیروز حدود 0.3 درصد افزایش یافت و پس از 5 جلسه متوالی کاهشی، بهترین عملکرد روزانه در بیش از 2 هفته گذشته را ثبت کرد.

سوددهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا به بالاترین رقم از زمان بحران مالی بزرگ در نوامبر 2007 رسید زیرا بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا، این دیدگاه را تقویت کرده است که فدرال رزرو نرخ بهره را برای مدت بیشتری بالا نگه می‌دارد.

بر اینکه چشم‌انداز نرخ بهره مشخص شود، اظهارات جرم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا در روز جمعه در نشست بانکداران مرکزی جهان در جکسون هول به دقت رصد خواهد شد.

هرچه نرخ بهره بالاتر برود، از جذابیت طلا که دارایی بدون بهره است کاسته می‌شود.

کاهش نگرانی در مورد کندی رشد اقتصادی آمریکا و افزایش سوددهی اوراق قرضه، با وجود بالا ماندن تورم، به‌ تدریج جذابیت صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) با پشتوانه طلا را در سال جاری، کاهش داده است.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری طلا در جهان در روز دوشنبه 0.10 درصد کاهش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید