گرمای بغداد

دمای بغداد به بالای ۵۰ درجه رسید

موج گرمای شدید هوا در عراق طی روزهای گذشته حالا به پایتخت این کشور رسید

اردیبهشت آنلاین ـ موج گرمای شدید هوا در عراق طی روزهای گذشته حالا به پایتخت این کشور رسیده و باعث شده بغداد دمای بالای ۵۰ درصد سلسیوس را تجربه کند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری ملی عراق، موج گرمای شدید در عراق حالا به پایتخت این کشور رسیده و باعث شده تا مردم بغداد با دمای هوای بالای ۵۰ درجه در این شهر مواجه شوند.

بالا رفتن دما، زندگی مردم و به خصوص کسانی را که در فضای آزاد فعالیت می‌کنند را مختل کرده است. عامر الجبری، سخنگوی سازمان هواشناسی عراق، می‌گوید که دمای هوا در بغداد به ۵۰ درجه سلسیوس رسیده است.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در مناطق ناصریه، دیوانیه و نجف که در جنوب عراق واقع شده‌اند، دمای هوا حتی به ۵۱ درجه سلیسیوس هم رسیده است.

موج گرمای شدید فعالیت مردم را مختل کرده و باعث شده تا ساعت کاری کارمندان به خصوص در استان جنوبی ذی‌قار کم شود.

سخنگوی سازمان هواشناسی عراق می‌گوید: انتظار می‌رود طی روزهای آینده شاهد کاهش دمای هوا در این کشور باشیم، اما گرما تا اواخر ماه سپتامبر در عراق ماندگار خواهد بود. اوضاع برق این کشور هم روز به روز بدتر می‌شود و دولت این کشور فقط می‌تواند چند ساعت در روز برق برای مردم عراق تأمین کند.

برخی محله‌ها به سمت استفاده از ژنراتورهای خصوصی رفته‌اند که هزینه این اقدام هم ۱۰۰ دلار برای هر خانوار در ماه برآورد می‌شود که ممکن است بسیاری از خانوارهای عراقی نتوانند این پول را پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید