دارو
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس:

کمبود ۲۰۰ قلم دارو به مرحله بحرانی رسیده است

کمیسیون به دفعات موضوع بحران دارویی را به دولت گوشزد کرده اما توجه چندانی به این موضوع نشد

اردیبهشت آنلاین _ سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: در نشست کمیسیون تاکید شد که رئیس جمهور باید نسبت به تشکیل فرماندهی واحد برای مقابله با بحران دارویی اقدام کند تا درپی توجهی نسبت به این موضوع در آینده با مرگ و میرهایی در پی کمبود دارو در کشور مواجه نشویم.

سلمان اسحاقی در گفت و گو با خانه ملت از بررسی مشکلات حوزه دارو و تجهیزات پزشکی با حضور فعالان صنعت، رئیس سازمان غذا و دارو، مسئولان وزارت صمت، گمرک، سازمان برنامه بودجه و بانک مرکزی خبر داد و گفت: کمیسیون بهداشت سه گزارش نظارتی در مورد بحران دارویی و ملزومات پزشکی را در صحن علنی مجلس قرائت کرد و در نشست امروز هم مشخص شد که وزارت بهداشت و اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی به تکالیف خود عمل نکردند.

وی افزود: بنابراین مقرر شد بر اساس ماده 234 گزارش ترک فعل دستگاه ها به صحن علنی مجلس ارائه و با موافقت نمایندگان، متخلفان به قوه قضائیه معرفی شوند.

نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس یازدهم ادامه داد: متاسفانه ارز لازم توسط بانک مرکزی اختصاص نیافت و تولیدکنندگان داخلی در مورد قیمت گذاری و تخصیص ارز با مشکل مواجه شدند.

ضرورت تشکیل فرماندهی واحد در دولت برای مقابله با بحران دارویی

اسحاقی یادآور شد: پس از بحث و گفت و گوهای صورت گرفته رئیس کمیسیون تاکید کرد که رئیس جمهور باید نسبت به تشکیل فرماندهی واحد در دولت برای مقابله با بحران دارویی اقدام کند تا در بی توجهی نسبت به این موضوع در آینده با مرگ و میرهایی در پی کمبود دارو در کشور مواجه نشویم.

کمبود بیش از 200 قلم دارو در کشور

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: کمیسیون به دفعات موضوع بحران دارویی را به دولت گوشزد کرده اما توجه چندانی به این موضوع نشده و نتیجه این بی توجهی کمبود بیش از 200 قلم در دارو در کشور است و تداوم این بی توجهی ها هم افزایش مرگ و میرها را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید