رئیسی

دستور رئیس جمهور برای حمایت از صنایع بورسی

رئیس جمهور بر لزوم احیای اعتماد نسبت به سرمایه‌گذاری در کشور تاکید کرد

اردیبهشت آنلاین ـ وزیر اقتصاد ضمن اشاره به دستور رئیس جمهور برای احیای اعتماد در بازار سرمایه از پیش‌بینی کارشناسان برای تحقق سود خالص ۶۰۰ هزار میلیارد تومانی صنایع تولیدی بورسی در پایان سال ۱۴۰۲ خبر داد.
به گزارش تسنیم، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در مصاحبه با اشاره به نگرانی فعالان بازار سرمایه پیرامون سیاست‌های قانون بودجه 1402 که منجر به افزایش قیمت سوخت و قیمت خوارک و سایر نهاده‌های تولیدی می‌شد، گفت: این موضوعات با آقای رئیس جمهور در یک جلسه به طور تفصیلی مطرح شد و با توجه به تأکیدی که رئیس جمهور بر لزوم احیای اعتماد نسبت به سرمایه‌گذاری در کشور داشتند، دستورات لازم در این خصوص صادر شد.

خاندوزی افزود: معاون اول رئیس جمهور از وزرای نفت و نیرو و سایر وزارتخانه‌های مرتبط خواستند تا از هرگونه سیاستی که در ایام آتی منجر به بی اعتمادی و افزایش قیمت نهاده‌های تولید و صنایع کشور می‌شود، بپرهیزند. بنابراین با توجه به دستور معاون اول رئیس جمهور چشم‌انداز صنایع و بازار سرمایه چشم‌انداز امیدبخشی خواهد بود.

وزیر اقتصاد در پایان گفت: چشم‌انداز کارشناسان این است که در پایان سال 1402 فقط صنایع تولیدی بازار سرمایه حدود 600 هزار میلیارد تومان سود خالص تولید خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید