ضرورت مدیریت مصرف برق در روزهای آینده

افزایش دمای هوا در روزهای آینده افزایش مصرف برق را به دنبال خواهد داشت

تصویر روز ـ مدیر بهره برداری و کنترل سیستم شبکه برق کشور گفت: افزایش دمای هوا در روزهای آینده افزایش مصرف برق را به دنبال خواهد داشت که این موضوع نیازمند توجه بیشتر مردم به مدیریت مصرف برق است.

به گزارش روابط عمومی مازیارجمشیدی در گفتگو با شبکه خبر درباره میزان مصرف برق در کشور گفت: روز گذشته تقاضای مصرف برق کشور حدود ۶۸ هزار مگاوات بود، اما امروز این میزان حدود ۱۰۰۰ مگاوات افزایش داشت و تقاضا برای مصرف برق به عدد 69 هزار مگاوات رسید.
مدیر بهره برداری و کنترل سیستم شبکه برق کشور ادامه داد: در روزهای آتی و بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی ما با افزایش نسبی دما در همه کشور مواجه خواهیم بود به طوری که برای روز شنبه پیش بینی شده که میانگین دمای وزنی کشور به حدود ۳۹/۹ درجه افزایش یابد که متناسب با این افزایش دما حدود ۳۵۰۰ مگاوات به تقاضای مصرف برق کشور افزوده می‌شود که این افزایش ۵ درصدی خیلی زیاد است .
وی افزود : افزایش ۳۵۰۰ مگاواتی مصرف برق ، معادل مصرف برق سه استان خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی است .
جمشیدی با اشاره به افزایش دما و افزایش مصرف برق در روزهای آتی گفت : از کلیه هموطنان تقاضا میکنیم در ساعات اوج مصرف که از ساعت ۱۱ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۳ میباشد ، استفاده از وسایل پرمصرف و‌غیرضرور را به ساعات غیر اوج منتقل کنندو از دور کند کولر‌های آبی استفاده نمایند
وی در ادامه به استانهای پرمصرف اشاره کرد و افزود:
استان‌های جنوب شرقی کشور، مثل استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و یزد مصرفشان بالاست که نیازمند توجه بیشتر مردم عزیز این استان‌ها به مدیریت مصرف و صرفه جویی هستیم..
جمشیدی در پایان گفت : اقدامات ساده مدیریت مصرف برق از جمله تنظیم دمای وسایل خنک کننده و‌سرمایشی برروی دمای آسایش که همان ۲۴ درجه است می‌تواند به پایداری شبکه برق و برق رسانی مطمئن به کلیه مشترکین کمک بزرگی نماید .
لیلا شاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید