شمش طلا

طلای جهانی گران شد

قیمت طلا امروز با توجه به کاهش ارزش دلار آمریکا به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید

اردیبهشت آنلاین ـ قیمت طلا امروز (پنجشنبه) با توجه به کاهش ارزش دلار آمریکا به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید و این پس از آن بود که آمارهای تورم آمریکا این امید را ایجاد کرد که فدرال رزرو به زودی از تشدید سیاست‌های پولی خود دست بردارد.

به گزارش ایسنا، بهای هر اونس طلا تا ساعت ۹ و ۲۱ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۱.۷ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۶۰ سنت رسید و به بالاترین حد خود از ۱۶ ژوئن رسید. قیمت طلای آمریکا نیز با ۰.۰۹ درصد کاهش به ۱۹۵۶ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت‌های مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژوئن نسبتاً افزایش یافت و با ادامه کاهش تورم، کمترین افزایش سالانه خود را در بیش از دو سال اخیر به ثبت رساند اما احتمالا آنقدر سریع نبود که فدرال رزرو را با از سرگیری افزایش نرخ‌های بهره در اواخر این ماه منصرف کند.

برایان لان مدیرعامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت تمرکز زیادی روی جلسه بعدی تعیین نرخ بانک مرکزی باقی می‌ماند که می‌تواند قیمت‌های کوتاه مدت طلا را تعیین کند. اظهارات اخیر سیاست‌گذاران بر طلا تاثیر گذاشته و شمش بیش از ۱۰۰ دلار از اوج خود در ماه مه کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد. لان افزود در حالی که طلا می‌تواند به مرز ۲۰۰۰ دلار نزدیک‌تر شود، احتمال کاهش قیمت‌ها در این سه ماهه بیشتر است و بنابراین احتمال ۱۸۰۰ دلار باقی می ماند.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۴.۲۱ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۲۹۹ دلار و ۳۴ سنت رسید. پلاتین به بالاترین میزان خود از ۲۱ ژوئن جهش کرد و با ۱.۳ درصد افزایش به ۹۵۸ دلار و ۹۱ سنت رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید