حسن روحانی نیا
حسن روحانی‌نیا:

دفاتر خدمات قضایی در موقعیت مناسبی قرار دارند

نهال دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را از بادها و طوفان‌ها حفظ کردیم و ان‌شالله این نهال به زودی ریشه‌های محکم‌تری پیدا خواهد کرد

اردیبهشت آنلاین _ مدیرعامل دفاتر خدمات الکترونیک قضایی اعلام کرد: قریب به یک دهه از ایجاد دفاتر خدمات قضایی گذشته و علیرغم همه ی فراز و نشیب هایی که در این سالها تجربه کرده ایم، امروز در موقعیتی ایستاده‌ایم که به نظر بنده موقعیت مناسبی است.

حسن روحانی‌نیا با بیان این مطلب در همایش سالانه نمایندگان استانی دفاتر خدمات الکترونیک قضایی سران کشور  افزود: علیرغم همه کم لطفی‌ها، ایستاده‌ایم و در کنار یکدیگر فعالیت می‌کنیم. تاکنون به لطف خداوند و به همت همکاران، نهال دفاتر خدمات الکترونیک قضایی را از بادها و طوفان‌ها حفظ کردیم و ان‌شالله این نهال به زودی ریشه‌های محکم‌تری پیدا خواهد کرد.

وی به برخی اقدامات کانون در یکسال گذشته اشاره کرد و گفت: برقراری بیمه پایه و تکمیلی مدیران، حذف بایگانی کاغذی دفاتر، پرداخت تنخواه نمایندگان استانی، راه‌اندازی خدمات سیار، ایجاد تعاونی چند منظوره دفاتر، اعطای وام قرض‌الحسنه، استقرار مشاور حقوقی و معاضدت قضایی از دفاتر در کانون و پرداخت کمک هزینه ورزشی به مدیران سراسر کشور از جمله اقداماتی است که برای نخستین بار در طول تاریخ تاسیس کانون اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه برای ماندگاری دفاتر، باید نوع خدمت و تنوع را افزایش دهیم، گفت: ارائه خدمات سیار، غیرحضوری، جهادی و مشورت ثبتی باید مدنظر قرار گیرد. در معماری جدیدی که کانون طراحی کرده است، در این راستا پیش خواهیم رفت. در همه اینها نقش محوری با دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است.

روحانی‌نیا ادامه داد: ایجاد پیرنگ کانون یا توسعه پیوست آماده استفاده است؛ این طرح به معاونت خدمات مرکز آمار قوه قضاییه تحویل شده تا در صورت تایید جایگزین پیرنگ شود.

وی بیان کرد: ایجاد پنجره واحد کانون و ایجاد پایگاه اطلاعات پرونده جامع مدیران سراسر کشور از جمله اقداماتی هستند که عملیات اجرایی آنها آغاز شده و در آستانه بهره‌برداری هستند. پنجره واحد کانون، پنجره‌‌ای مجازی برای ایجاد ارتباط بر خط میان «مردم» و «دفاتر» است که ان‌شالله در تابستان به مرحله اجرا خواهد رسید.

آنچه که بخشی از جامعه علاوه بر خدمات ارزشمند فعلی در دفاتر، طلب می‌کند خدمت غیرحضوری است. نهادهای مختلف اجتماعی به دنبال این هستند که انواع خدمات غیرحضوری رونق بگیرد و ما باید در این راستا از سایر بخش ها پیشی بگیریم.

مدیرعامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی افزود: به زودی به مدیران محترم اعلام می‌کنیم که هر کسی در هر نقطه‌ای هست، با مخابرات منطقه هماهنگ شود و اینترنت پرسرعت داشته باشد. با این کار شبکه داخلی دفاتر ایجاد شود و این امر دارای مزایای بسیاری است.

وی کرامت مراجعان را مورد تاکید فرار داد و گفت: راه‌اندازی خدمات مشورت حضوری در دفتر، انتقال سامانه سخا از مرکز به کانون، برقراری صلح‌یاری در تمام دفاتر کشور و اعتباربخشی به گواهینامه دستیاری خدمات قضایی در راستای ارتقای کرامت مراجعان انجام خواهد شد.

شایان ذکر است، خانواده بزرگ کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضائی با شعار «دفاتر خدمات الکترونیک قضائی، از مردم برای مردم» در حدود بیش از ۱۲۰۰ دفتر با نیروهای متعهد و متخصص در سراسر کشور، در تحقق «قوه قضائیه هوشمند در تراز انقلاب اسلامی» در همکاری با مرکز آمار و فناوری اطلاعات دستگاه قضائی، همواره مشغولِ خدمت‌رسانی به عموم مردم شریف ایران اسلامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید