دوچرخه بدون چرخ

ساخت اولین دوچرخه «بدون چرخ» + عکس

گوردیف مفهوم سنتی چرخ را با دوچرخه بدون چرخ خود به چالش کشیده است

اردیبهشت آنلاین ـ چه کسی گفته است که دوچرخه ها به چرخ های گرد یا هر چرخ دیگری نیاز دارند؟ پس از معرفی اختراعات عجیبی مانند دوچرخه چرخ مربعی و دوچرخه چرخ مثلثی، سرگئی گوردیف ایده عجیب دیگری را به دنیای دوچرخه ها عرضه کرده است.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از عصر ایران ، این بار گوردیف مفهوم سنتی چرخ را با دوچرخه بدون چرخ خود به چالش کشیده است. طراحی جدید گوردیف به جای تکیه بر چرخ های گرد، از اجزایی چرخان شبیه به نوار شنی تانک برای پیش راندن دوچرخه سوار استفاده می کند.

در این طرح نوآورانه، سرگئی گوردیف دو مجموعه تسمه چرخ را در زوایایی نامتعارف به کار گرفته است. با پدال زدن و چرخش این تسمه ها، دوچرخه شتاب گرفته و به دوچرخه سوار اجازه می دهد تا سواری خود را آغاز کند. این رویکرد عجیب و غریب باز هم انتظارات سنتی طراحی دوچرخه را به چالش کشیده و بار دیگر توانایی سرگئی برای متفاوت فکر کردن را برجسته می کند.

دوچرخه جدید سرگئی گوردیف اگرچه ممکن است سرعت بالایی نداشته باشد، اما بی تردید نگاه مردم را به سوی خود جلب می کند. همچون طرح های پیشین، سرگئی گوردیف روند ساخت پروژه جدید دوچرخه بدون چرخ را در حساب کاربری شبکه اجتماعی خود منتشر کرده است. به گزارش تصویر روز وی با استفاده از تکنیک های جوشکاری، سوراخ کاری و خم کردن به طرز ماهرانه ای اجزا این دوچرخه را شکل داده و سپس آن را مونتاژ می کند.

به جای چرخ های گرد سنتی، وی از دو بخش فلزی خطی که با لاستیک آج دار پوشش داده می شوند، استفاده می کند که شبیه نوار شنی تانک به نظر می رسند. گوردیف برای این که پدال ها بتوانند لاستیک را به حرکت درآورند یک دنده اضافی را به کار گرفته و پدال های دوچرخه را به قسمت بالای چرخ عقب متصل کرده است. برای پایداری، این چرخ های نامتعارف در دو نقطه ثابت شده اند تا هنگام سواری زاویه خود را حفظ کنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید