شمش طلا

طلا 8 دلار گران شد

قیمت طلا در بازارهای جهانی با 8 دلار و 5 سنت افزایش به 1965.89 دلار در هر اونس رسید

اردیبهشت آنلاین _ قیمت طلا در بازارهای جهانی با 8 دلار و 5 سنت افزایش به 1965.89 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز پس از کاهش ارزش دلار، در روند رو به افزایش قرار گرفت، درحالی‌ که تاجران در انتظار انتشار آمار تورم و نتیجه نشست بانک مرکزی آمریکا هستند، بازه نوسان قیمت‌ها محدود است.هر اونس طلا با 8 دلار و 5 سنت افزایش 1965.89 دلار فروخته شد.

جیووانی استانوو، تحلیلگر UBS، گفت: «بعید است قبل از انتشار آمار شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ساعات پایانی امروز، نوسان بیشتری در قیمت‌ها صورت گیرد.»

شاخص دلار 0.3 درصد کاهش یافت و به کمترین رقم 3 هفته گذشته رسید و سبب شد تا طلا برای سرمایه‌گذاران جذاب شود. به نوشته این گزارش، انتظار می‌رود که شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ماه می 0.2 درصد افزایش یابد. این رقم ماه گذشته 0.4 درصد افزایش یافته بود.

استانوو افزود، با این حال، پیش‌بینی تضعیف رشد اقتصادی آمریکا می‌تواند قیمت طلا را تقویت کند.

طلا همواره به هنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در مواقع بی‌ثباتی‌های سیاسی و اقتصادی به شمار می‌رود، اما افزایش نرخ بهره از جذابیت آن می‌کاهد، زیرا فلز زرد، دارایی بدون بهره است و این افزایش هزینه‌های نگهداری آن را بالا می‌برد.

56 درصد تاجران احتمال می‌دهند که نرخ بهره آمریکا در ماه جولای 25 درصد افزایش یابد. پس از اینکه چین، هزینه‌های استقراض را برای تقویت رشد اقتصادی کاهش داد، قیمت پایه طلا نیز به علت امید به بهبود تقاضا افزایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید