رگبار و رعد و برق تا پنجشنبه در تهران

از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها همچنین فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزید

اردیبهشت آنلاین _ اداره کل هواشناسی استان تهران ضمن پیش‌بینی وقوع رگبار و رعدوبرق در برخی نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی، هشدار داد: از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها همچنین فعالیت‌های کوهنوردی بپرهیزید.

به گزارش ایسنا با بررسی نقشه‌های هواشناسی و خروجی الگوهای پیش یابی عددی، وضعیت جوی استان تهران از بعد از ظهر امروز (۱۶ خردادماه) تا پایان هفته به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با تداوم ناپایداری‌های همرفتی، آسمان نیمه ابری تا ابری به‌ویژه در ارتفاعات استان افزایش ابرناکی، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، در برخی نواحی مستعد با احتمال بارش تگرگ و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می‌شود.

طی این مدت وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید، در نقاط مستعد با خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا به‌خصوص در مناطق مرکزی غربی و جنوبی استان مورد انتظار است.

از امروز تا روز پنج شنبه (۱۶ تا ۱۸ خردادماه) روند کاهش نسبی دما و از روز جمعه (۱۹ خردادماه) افزایش تدریجی دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۷ خرداد ماه) نیمه‌ابری، در بعضی‌ ساعت‌ها رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۲ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (۱۸ خردادماه) نیمه‌ابری تا ابری، در بعضی ساعت‌ها رگبار و رعد و برق، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار نارنجی‌رنگ ضمن اشاره به تشدید ناپایداری محلی و رشد ابرهای همرفتی به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب آورده است: این وضعیت جوی از بعد از ظهر سه شنبه تا پنج شنبه موجب وقوع رگبارو رعد و برق، وزش باد شدید و گاهی خیلی شدید موقت، در نقاط مستعد گردوخاک و تگرگ در استان تهران به‌ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات می‌شود.

در این شرایط جوی وقوع صاعقه، آبگرفتگی و احتمال جاری شدن رواناب، خسارت به سازه‌های موقت، داربست‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، امکان بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به اجتناب از هرگونه تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در سفرهای درون و برون‌شهری، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت مانند داربست‌ها، لایروبی آبراه‌ها، اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص بارش تگرگ در نقاط مستعد، خودداری از استقرار در مناطق مرتفع نظیر داربست‌ها و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان توصیه می‌شود.

به گزارش ایسنا در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید