مسافران شمال از جاده فیروزکوه سفر کنند

هموطنانی که قصد سفر به سمت شمال را دارند از جاده فیروزکوه سفر کنند و از جاده چالوس و جاده هراز کمتر تردد شود

اردیبهشت آنلاین – رئیس پلیس راه راهور فراجا اعلام کرد: هموطنانی که قصد سفر به سمت شمال را دارند از جاده فیروزکوه سفر کنند و از جاده چالوس و جاده هراز کمتر تردد شود.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از صدا و سیما ، سردار حسن مومنی رئیس پلیس راه راهور فراجا با رادیو ایران در برنامه سلام صبح به خیر در خصوص وضع راهها گفتگو کرده است.

سوال: تعطیلات پیش رو فرصتی است که هموطنان ما در حال رفت و آمد باشند بین شهر‌ها و سفر‌هایی را داشته باشند. وضعیت راه‌ها در این تعطیلات پیش رو چگونه خواهد بود و چه محدودیت‌هایی داریم؟
مومنی: الان ما در آزادراه تهران – شمال و جاده چالوس شاهد ترافیک سنگین هستیم و همچنین در جاده هراز ترافیک تقریبا سنگین شده و این ترافیک به سمت شمال شکل گرفته است لذا خواهشی که از مردم عزیز داریم این است که سعی کنند اگر می‌خواهند به سمت شمال بروند از جاده فیروزکوه استفاده کنند و از جاده سوادکوه که فعلا مناسبترین جاده است و از جاده چالوس و جاده هراز کمتر استفاده شود.
محدودیت‌های قطعی که الان ما در نظر گرفتیم برای سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) در نظر گرفتیم جاده قدیم قم به تهران برای تردد کامیون‌ها از سه روز شنبه سیزدهم این محدودیت اجرا خواهد شد و در آزادراه خلیج فارس، قم به تهران هم از ابتدای ورودی واوان از ساعت ۲۲ شب سیزدهم این محدودیت تا بعد از مراسم ارتحال حضرت امام (ره) یعنی بعدازظهر ادامه خواهدداشت. فعلا محدودیت‌های قطعی ما این‌ها است.
سوال: اگر توصیه‌ای برای هموطنان عزیز دارید بفرمائید.
مومنی: متاسفانه هروقت شاهد تعطیلات هستیم همزمان با آن شاهد افزایش تصادفات و جان باختگان ناشی از تصادفات هم هستیم لذا خواهشی که داریم این است که عزیزان مسائل و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و با احتیاط رانندگی کنند از عجله و شتاب پرهیز کنند، مخصوصا در محور‌های شمالی باید حداقل ساعاتی را که برای رفتن به شمال در نظر می‌گیرند شاید دو برابر ساعاتی باشد که در روز‌های عادی در نظر می‌گیرند لذا برنامه ریزی شان مناسب باشد که از عجله و شتاب خودداری کنند تا انشاالله صحیح و سالم به مقصد برسند و از خستگی و خواب آلودگی پرهیز شود مخصوصا شهر‌های زیارتی که بعضی از هموطنان به سمت شهر‌های زیارتی می‌روند مثل مشهد مقدس که مسیر طولانی است و جاده‌ها کفی و خسته کننده است در آن جا حتما بعد از دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت را در نظر داشته باشند تا انشاالله سالم به مقصد برسند و از عجله و شتاب و سرعت غیرمجاز پرهیز کنند. بستن کمربند ایمنی خیلی مهم است، ما در خیلی از تصادفاتی که منجر به واژگونی می‌شود و یک درصد قابل توجهی از تصادفات ما را هم به خود اختصاص می‌دهد متاسفانه می‌بینیم که هموطنان عزیز مخصوصا سرنشینان صندلی عقب کمربندشان را نبستند که باعث خدای نکرده جان باختن و حوادث سنگینی برای آن‌ها می‌شود.
سوال: هموطنی پیام دادند گفتند که ما در فضای مجازی خواندیم و شنیدیم که روز‌های دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه جاده چالوس به خاطر کار‌های عمرانی مسدود است و این اتفاق چند بار افتاده است. آیا این صحت دارد؟
مومنی: خیر این هفته مسدود نیست. تردد از هر دو طرف جریان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید