شمش طلا

قیمت جهانی طلا کاهش یافت

با تقویت ارزش دلار به علت احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا قیمت طلا هم کاهش یافت

اردیبهشت آنلاین ـ قیمت جهانی طلا با تقویت ارزش دلار به علت احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا کاهش یافت.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی کاهش یافت و در آستانه ثبت نخستین ماه کاهشی در 3 ماه گذشته به شمار می‌رود.

با تقویت ارزش دلار به علت احتمال افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا قیمت طلا هم کاهش یافت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 2 دلار و 69 سنت کاهش 1956.64 دلار فروخته شد. طلا در ماه جاری میلادی 1.5 درصد از ارزش خود را از دست داده است. همچنین این فلز گران‌بها 120 دلار از بالاترین رقم خود در اوایل ماه می فاصله گرفته است.

ایساک، اسپیواک، تحلیلگر بازار گفت، تقویت ارزش دلار همچنان دلیل موثر بر قیمت طلاست. در شرایطی که بحران بدهی وجود دارد و مشکل سقف بدهی به تازگی حل شده، تمرکز به مقابله با تورم بازگشته است.

در آستانه رای‌گیری سقف بدهی آمریکا ارزش بازارهای بورس کاهش یافت و پس از اینکه آمارها نشان داد بهبود اقتصادی چین از حرکت بازمانده، ارزش دلار به بالاترین رقم 2 ماه گذشته رسید.

ادوارد گارنر، اقتصاددان کالاهای اساسی گفت: احتمالا طلا در سطح کنونی خود باقی خواهد ماند زیرا با ادامه بلاتکلیفی در مورد سقف بدهی آمریکا، جذابیت طلا ادامه خواهد یافت.

گارنر ادامه داد، عواملی در کوتاه مدت بر طلا تاثیر خواهند گذاشت از تقویت دلار گرفته تا انتظار برای افزایش نرخ بهره.

احتمال افزایش 0.25 درصد نرخ بهره در بازار در نشست ژوئن بانک مرکزی آمریکا 66.3 درصد است. افزایش نرخ بهره، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید