Wiener Zeitung

قدیمی‌ترین روزنامه جهان دیگر چاپ نمی شود

صدها نفر در وین در اعتراض به طرح توقف چاپ روزنامه Wiener Zeitung اعتراض کرده بودند

اردیبهشت آنلاین ـ (حمید طلیمی) انتشار نسخه مکتوب یکی از قدیمی ترین روزنامه های جهان به نام « Wiener Zeitung » در اتریش متوقف می شود.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از روزنامه DAWN پس از تصمیم  پارلمان این کشور، قرار است این روزنامه به صورت آنلاین منتشر شود. این توسعه آخرین گام در مناقشه چند ساله بین دولت اتریش و روزنامه درباره آینده روزنامه دولتی است.

این روزنامه در سال ۱۷۰۳ با نام Wiennerisches Diarium تأسیس شد و بعداً در سال ۱۷۸۰ به Wiener Zeitung تغییر نام داد.

انجمن جهانی ناشران اخبار به خبرگزاری فرانسه گفت: که Wiener Zeitung در سال 2004 به عنوان یکی از قدیمی ترین روزنامه هایی که هنوز در گردش است رتبه بندی شد.

در همین حال، Wiener Zeitung یک مرکز رسانه ای، یک آژانس محتوا و یک مرکز آموزشی برای خبرنگاران ایجاد خواهد کرد.

به گفته اتحادیه کارگری این روزنامه، تقریبا نیمی از بیش از 200 کارمند روزنامه که 40 نفر از آنها روزنامه نگار هستند ممکن است شغل خود را ازدست بدهند. تیراژ Wiener Zeitung در روزهای هفته حدود 20000 و در آخر هفته ها حدود دو برابر بیشتر است.

معاون رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا به خبرگزاری اتریشی APA گفت:از این وضعیت راضی نیست” من فکر می‌کنم وینر تسایتونگ در طی سال‌ها نقش خوبی در اطلاع‌رسانی به مردم داشت. شایان ذکر است صدها نفر در وین در اعتراض به طرح توقف چاپ روزنامه Wiener Zeitung اعتراض کرده بودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید