اینستاگرام هم پولی شد؟

کمپانی متا هم می‌خواهد مثل توییتر، دریافت تیک آبی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را پولی کند

اردیبهشت آنلاین: کمپانی متا هم می‌خواهد مثل توییتر، دریافت تیک آبی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را پولی کند. اما این یعنی همه قادر به دریافت آن هستند؟

به گزارش گجت‌نیوز ، بعد از اینکه توییتر تیک آبی را به‌عنوان یک گزینه قابل خریدنی به پلتفرم خودش اضافه کرد، به‌نظر می‌رسد کمپانی متا نیز تصمیم گرفته این گزینه را در پلتفرم‌های اجتماعی خودش در قالب یک آیتم خریدنی معرفی کند. این یعنی دقیقاً همان‌گونه که افراد برای خرید تیک آبی در توییتر باید پول بدهند، در اینستاگرام و فیسبوک نیز اوضاع به‌همین شکل خواهد شد.

یکی از فعالان حوزه فناوری با آیدی TechDroider، اسکرین شات‌هایی را از صفحه مرکز پشتیبانی و راهنمایی شرکت متا منتشر کرده که در آن سرویس اشتراکی “Meta Verified” معرفی شده است. سرویسی که به مشترکان اجازه می‌دهد یک تیک آبی برای پروفایل خود تهیه کنند.

براساس اطلاعاتی که در این صفحه منتشر شده، تیک آبی Meta Verified فقط برای صفحات پروفایل قابل خرید است. صفحاتی که مربوط به تولیدکنندگان محتوا، شخصیت‌های عمومی، سلبریتی‌ها یا برندهای جهانی هستند، برای دریافت این تیک همچنان به تأیید مستقل نیاز دارند.

نوبت به اینستاگرام شد که از کاربران پول بگیرد!

اما جالب اینجاست که وقتی در این صفحه روی لینک «معیارهای واجد شرایط بودن برای اشتراک‌های تأیید شده متا» کلیک کنید، وارد یک صفحه شکسته اشتباهی می‌شوید. به نظر می‌رسد هنوز متا به جمع‌بندی برای ارائه این قابلیت نرسیده و هنوز در حال کار روی آن است.

این اولین باری نیست که نشانه‌هایی از تیک آبی پولی در اینستاگرام و فیسبوک دیده می‌شود. یک توسعه‌دهنده به‌نام الساندرو پالوزی که سابقه طولانی در کشف قابلیت‌های معرفی نشده اپلیکیشن اینستاگرام دارد، جزئیاتی را در مورد تیک Verified این پلتفرم منتشر کرده است. او در قطعه کدهای برنامه، بخش‌هایی را پیدا کرده که به این ویژگی اشاره می‌کنند. کد IG_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV مربوط به اینستاگرام و FB_NME_PAID_BLUE_BADGE_IDV نیز مربوط به فیسبوک است.

هنوز مشخص نیست قیمت تیک آبی پولی اینستاگرام چقدر است

کمپانی متا در حال حاضر رسماً هیچ اظهارنظری در این مورد نکرده است. بنابراین مشخص نیست که چه زمانی این قابلیت به شبکه‌های اجتماعی متا اضافه می‌شود و هزینه استفاده از آن چقدر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید