اوجی

هشدار وزیر نفت در خصوص مصرف گاز

با سرکشی‌های ۲۴ ساعته بازرسان شرکت ملی گاز که این سرکشی‌ها از بخش دولتی شروع شده و با همکاری مردم در مدیریت مصرف قطعاً بحث قطعی گاز در بخش خانگی نخواهیم داشت.

اردیبهشت آنلاین: وزیر نفت گفت: میزان مصرف در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیر عمده بیش از استاندارد جهانی است که معتقد هستیم بخشی از ۶۳۰ میلیون متر مکعب مصرف گاز در این روزها، اسراف می‌شود.

به گزارش صداوسیما؛ ‎‎ جواد اوجی گفت: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از فردا در استان‌های شمال، شمال شرق کشور، دمای هوا تا منفی ۱۵ درجه کاهش می‌یابد و با کاهش دما هوا و ماندگاری سرما افزایش مصرف گاز را پیش بینی می‌کنیم.

وی افزود: کارکنان وزارت نفت و شرکت ملی گاز تمام تلاش خود را در سکوها، تولید، میادین بخش بالادست و پایین دست، پالایشگاه‌ها و خطوط انتقال شبکه برای پایداری شبکه گاز می‌کنند و با توجه به روند مصرف گاز که در این روز‌ها به بیش از ۶۲۰ تا ۶۳۰ میلیون متر مکعب رسیده، پیش بینی می‌شود با ماندگاری هوای سرد در روز‌های آینده این میزان از مصرف به ۶۵۰ میلیون متر مکعب برسد.

وزیر نفت ادامه داد: با تنظیم دمای رفاه آسایش، پوشیدن لباس گرم، استفاده از پرده‌های ضخیم برای جلوگیری از ورود و خروج گرما و سرما و با خاموش کردن بخاری و سیستم گرمایشی اضافه می‌توان ۳۰ درصد کاهش مصرف داشت؛ و از هموطنان می‌خواهیم با بهینه مصرف کردن کمک کنند تا گاز به همه استان‌ها از جمله شمال شرق و غرب کشور، کردستان و گلستان برسد.

وی گفت: با سرکشی‌های ۲۴ ساعته بازرسان شرکت ملی گاز که این سرکشی‌ها از بخش دولتی شروع شده و با همکاری مردم در مدیریت مصرف قطعاً بحث قطعی گاز در بخش خانگی نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید