میرکاظمی

کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیاردی دروغ است

کسانی که می‌گویند کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی داریم اطلاعاتشان غلط است، به‌هیچ‌وجه کسری نداریم

اردیبهشت آنلاین: رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه جداول لایحه بودجه ۱۴۰۲ این هفته به مجلس می‌رود گفت : کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیاردی دروغ است

به گزارش صدا و سیما ، رییس سازمان برنامه و بودجه از ارسال جداول لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس شورای اسلامی در هفته جاری خبر داد و با تکذیب کسری بودجه ۴۰۰هزار میلیارد تومانی دولت گفت: امسال ۹۵درصد تحقق منابع داریم.

بر اساس این گزارش ، سید مسعود میرکاظمی در واکنش به خبرسازی برخی رسانه‌ها از کسری ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی بودجه دولت، اظهار داشت: کسانی که می‌گویند کسری بودجه ۴۰۰ هزار میلیارد تومانی داریم اطلاعاتشان غلط است، به‌هیچ‌وجه کسری نداریم.

وی افزود: امسال اولین سالی است که عملکرد با قانون بودجه تطبیق دارد و ۹۵ درصد تحقق منابع داریم.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به توافق دولت و مجلس شورای اسلامی برای اینکه ابتدا لایحه بودجه ۱۴۰۲ به مجلس ارائه شود و بعد برنامه توسعه هفتم، گفت: در این باره نوسان داشتیم، البته هر دو لایحه را در کوتاه‌ترین زمان به مجلس ارسال می‌کنیم.

میرکاظمی توضیح داد: لایحه بودجه شرکت‌های دولتی در اول آبان ماه تحویل مجلس شد، اما اعلام وصول نشد؛ همچنین تبصره‌ها، منابع و مصارف را که قرار بود به‌صورت دومرحله‌ای تدوین شود نیز به مجلس ارسال کردیم.

وی بیان داشت: جداول لایحه بودجه ۱۴۰۲ نیز این هفته تقدیم مجلس می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید