فولاد

ایران شانزدهمین صادرکننده فولاد جهان

ایران در سال ۲۰۲۲ با صادرات هفت میلیون تن چدن، فولاد خام و غیره، در مکان شانزدهم بزرگترین صادرکنندگان فولاد جهان قرار گرفت

اردیبهشت آنلاین: مدیر برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: ایران در سال ۲۰۲۲ با صادرات هفت میلیون تن چدن، فولاد خام و غیره، در مکان شانزدهم بزرگترین صادرکنندگان فولاد جهان قرار گرفت.

به گزارش صدا و سیما، امیر صباغ اظهار داشت: ایران در سال ۲۰۲۱ میلادی نیز صادرات ۶/۹ میلیون تنی فولاد به ثبت رسانیده بود که امسال از این نظر رشد داشته است.

این مسوول ایمیدرو با اشاره به صادرات فولاد ایران و دیگر کشورها در سال ۲۰۲۲ افزود: تجارت جهانی فولاد در سال جاری افت ۱۵ درصدی سالیانه داشته و به ۲۸۸ میلیون تن رسیده است.

وی بیان‌داشت: صادرات ترکیه ۱۶ میلیون تن فولاد یا ۲/۳ برابر ایران است که عموما به مقاصد اروپا و شمال آفریقا حمل می‌شود. صباغ ادامه‌داد: صادرات فولاد روسیه از ۳۰ به حدود ۲۰ میلیون تن کاهش یافته و همچنان ۲/۸ برابر ایران است.

وی گفت: صادرات کل زنجیره فولاد از نقطه چدن به شمش فولاد و شامل محصولات پایین نوردی و پایین دست لوله و پروفیل و مفتول و محصولات فلزی در سال جاری ۹/۶ میلیون تن تا ۱۰ میلیون تن برآورد می‌شود.

بر اساس این گزارش، چین با ۶۷ میلیون تن، ژاپن با ۲۸/۷ میلیون تن، کره‌جنوبی با ۲۳/۲ میلیون تن، روسیه با ۲۰ میلیون تن و آلمان با ۱۹/۵ میلیون تن، پنج صادرکننده بزرگ فولاد در سال ۲۰۲۲ بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید