مدودوف
پیش بینی مدودوف؛

رئیس جمهور بعدی آمریکا کیست؟

رئیس‌جمهور پیشین روسیه، در فهرستی از «فرضیه‌های آینده‌نگر» درباره اتفاقاتی که ممکن است در سال جدید رخ دهد، ریاست‌جمهوری ایلان ماسک، کارآفرین فعلی و حاکمیت وی را بر ایالات متحده پیش بینی کرد

اردیبهشت آنلاین: دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهور پیشین روسیه، در فهرستی از «فرضیه‌های آینده‌نگر» درباره اتفاقاتی که ممکن است در سال جدید رخ دهد، ریاست‌جمهوری ایلان ماسک، کارآفرین فعلی و حاکمیت وی را بر ایالات متحده پیش بینی کرد.

به گزارش ایرنا از نیوزویک، این مقام روسی که در حال حاضر به عنوان نایب رئیس شورای امنیت روسیه فعالیت می‌کند، فهرست ۱۰ پیش بینی خود را برای سال ۲۰۲۳ روز دوشنبه در کانال تلگرامی اش منتشر کرد.

فهرست مدودف شامل پیش بینی قیمت نفت، لغو اتحادیه اروپا و جنگ داخلی در آمریکا می‌شود.

بر اساس این فهرست، “جنگ داخلی” آمریکا منجر به “تفکیک کالیفرنیا و تگزاس به ایالت‌های مستقل” و “ایجاد ایالت اتحادیه تگزاس و مکزیک” خواهد شد.

همچنین، ماسک، بنیانگذار تسلا و مدیرعامل توییتر، در طی انتخابات ریاست جمهوری، پیروز خواهد شد.

اگر پیش‌بینی‌های رئیس جمهور روسیه حقیقت داشته باشد، سایر کشورهای غربی نیز شاهد بازطراحی‌های اجتماعی و سیاسی بزرگی خواهند بود.

این مقام روسی پیش بینی می‌کند که بریتانیا قبل از فروپاشی این بلوک به اتحادیه اروپا بازخواهد گشت. او همچنین درباره ایجاد «رایش چهارم» یا یک امپراتوری جدید در آلمان متشکل از کشورهای اطراف آلمان می‌نویسد که در نهایت با فرانسه وارد جنگ خواهد شد.

مدودف پیش‌بینی‌های خود را با گمانه‌زنی «انتقال همه بازارهای سهام و فعالیت‌های مالی اصلی از ایالات متحده و اروپا به آسیا» پایان داد و افزود که در سال ۲۰۲۳ یورو و دلار به عنوان «ارز ذخیره جهانی» جایگاه خود را از دست خواهند داد.

به گزارش نشریه آمریکایی نیوزویک، پیش‌بینی‌های مدودف در حالی مطرح می‌شود که روسیه با تلفات گسترده در جنگ با اوکراین وارد سال جدید می‌شود. به ادعای مقامات اوکراینی، تنها در روز کریسمس، حدود ۵۵۰ سرباز روسی در نبرد کشته شدند. بنا به گفته آنان، از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه اسفند، تعداد کشته های روسیه به حداقل ۱۰۲ هزاو ۶۰۰ سرباز رسیده است.

از سوی دیگر، یک روز قبل از آغاز تعطیلات کریسمس در کشورهای مسیحی نشین، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین هشدار داد که سفر هفته گذشته ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین به واشنگتن، منجر به “تشدید” درگیری خواهد شد.

با این حال، کارشناسان علوم سیاسی غربی معتقدند هشدارهای پسکوف فاقد ارزش است و می‌افزایند که سیاستمدارانی مانند مدودف از زمان شروع جنگ روسیه و اوکراین تمایل به استفاده از “لفاظی غیرقابل باور” مشابه داشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید