رنو - پژو

واردات خودروهای فرانسوی به ایران ممنوع شد

به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای که فرانسوی‌ها در سال‌های گذشته داشته‌اند، دیگر اجازه ثبت سفارش و واردات محصولات رنو، پژو، سیتروئن و سایر خودروسازان فرانسوی را نمی‌دهیم.

اردیبهشت آنلاین: بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه های داخلی روز گذشته سخنگوی وزارت صمت در اقدامی قابل تحسین اعلام کرد: واردات خودروهای فرانسوی به ایران از سوی این وزارتخانه ممنوع و تحریم شده است.

به گزارش اردیبهشت آنلاین امید قالیباف ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: وزارت صمت و دولت ایران خودروسازان فرانسوی را به خاطر رفتارشان تحریم کرده است و دیگر نمی‌گذارد تا آن‌ها بتوانند با ابزار تحریم صنعت و بازار خودروی ایران را تحت فشار بگذارند.

به گفته وی به خاطر رفتار غیرحرفه‌ای که فرانسوی‌ها در سال‌های گذشته داشته‌اند، دیگر اجازه ثبت سفارش و واردات محصولات رنو، پژو، سیتروئن و سایر خودروسازان فرانسوی را نمی‌دهیم.

وی ادامه داد: در این چند وقته هم هیچ مجوزی برای ورود خودرو‌های فرانسوی صادر نکرده ایم و تمرکزمان برای واردات، صرفاً بر روی خودرو‌های ژاپنی، کره ای، چینی و اروپایی غیر فرانسوی است.

پیش از این سخنگوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت با حضور در برنامه زنده «نمودار» رادیو ایران به تهیه کنندگی خانم عاطفه بنایی و گویندگی حامد نجم الهدی با موضوع «واردات خودرو های خارجی» حضور یافت و به سوالات حمید طلیمی کارشناس اقتصادی این برنامه پاسخ داد.

قبل از آغاز این گفتگو ، حمید طلیمی به سابقه بدعهدی شرکتهای خودروساز فرانسوی اشاره کرد و افزود: خودروسازان فرانسوی باید تاوان بدعهدی خود را بدهند.

به گفته وی این شرکت ها در پیروی از امریکا و بر خلاف قرارداد هایی که با کشورمان داشتند ، در رفتاری غیرحرفه ای و نامناسب بازار ایران را ترک کرده و خودرو سازان داخلی و  مشتریان آنان را دچار مشکل کردند.

بررسی عملکرد خودروسازان فرانسوی طی سال های اخیر نشان می دهد ، این شرکتها همواره در روزهای سخت با بدعهدی بازار ایران را ترک کرده اند ؛ لذا فرانسوی ها شرکای قابل اطمینانی برای شرکت های خودروساز ایرانی نبوده و نخواهند بود.

شایان ذکر است در این برنامه که بصورت زنده از آنتن رادیو ایران برای مخاطبان پخش میشد ، مهدی دادفر دبیر انجمن وارد کنندگان خودرو نیز حضور داشت و به طرح دیدگاه های خود در خصوص واردات خودروهای خارجی پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید