قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان ابلاغ شد

بر اساس قانون مدنی، رئیس جمهور ۵ روز فرصت دارد قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را به دولت ابلاغ کند.

تصویر روز: رئیس مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور، قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را به دولت ابلاغ کرد.

به گزارش صدا و سیما، بر اساس این قانون، حقوق بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و دیگر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی، ۹۰۰ هزار تومان افزایش پیدا می‌کند.

در بخش دیگری از قانون، حقوق این گروه‌ها ۵ درصد نسبت به حکم حقوقی شهریور ماه ۱۴۰۱ بیشتر می‌شود.

در مصوبه مجلس، حق عائله‌مندی تمامی گروه‌های مختلف حقوق‌بگیر دستگاه‌ها و بازنشستگان و وظیفه بگیران و مستمری بگیران ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

همچنین کمک هزینه فرزندان این دسته از حقوق بگیران با افزایش ۱۰۰ درصدی همراه است. علاوه بر این، حقوق مستمری بگیران بهزیستی، قضات و استاد‌های دانشگاه هم در قانون اصلاح شده است.

معلمان طرح مهرآفرین هم بدون برگزاری آزمون مجدد، رتبه بندی می‌شوند و وزارت آموزش و پرورش هم ملزم شده تا از ابتدای مهر ماه برایشان کد شناسه صادر کند.

دولت پیش نویس قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را پیشتر با عنوان “لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری” به مجلس فرستاده بود و نمایندگان آن را با فوریت بررسی و تصویب کردند.

مصوبه مجلس، زمان اعمال افزایش حقوق را از اول مهرماه امسال در نظر گرفته است.

بر اساس قانون مدنی، رئیس جمهور ۵ روز فرصت دارد قانون ترمیم حقوق کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری را به دولت ابلاغ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید