سردار جلالی
سردار جلالی:

اینستاگرام و واتساپ با منافقین و صهیونیست ها هماهنگی داشتند

اینستاگرام و واتس‌‌اپ در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است

اردیبهشت آنلاین: رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: در حوادث اخیر دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌‌اپ، با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی هماهنگی داشتند و این اثبات شده است.

به گزارش فارس،‌ سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری در جمع خبرنگاران در رابطه با فیلترینگ دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ، گفت: پلتفرم‌هایی که به عنوان شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولا باید در چارچوب قوانین و مقررات کشورها اقدامات خود را به انجام برسانند. موضوع اصلی و در اولویتی که باید همه بر آن متعهد باشند، حفظ امنیت برای مردم است.

رئیس سازمان پدافند غیر عامل تصریح کرد: امنیت نقش زیر ساختی برای همه حوزه‌ها دارد و در نبود امنیت، اقتصاد، فرهنگ، فضای سیاسی و اجتماعی هم خالی از معنا است‌. این دو پلتفرم در گذشته هم نشان داده‌اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایطی را که وزارت ارتباطات برای آن‌ها تعریف کرده است را بپذیرند. در حوادث اخیر هم نقش فعال آنها دیده شده است.

وی اظهار کرد: این دوپلتفرم در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است، بنابراین شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که تا زمانی که امنیت کشور احساس کند که تضمینی ندارد؛ این پلتفرم‌ها را متوقف کند. از سوی دیگر شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر تامین‌نیازمندی‌های مردم برای توسعه و تقویت زیرساخت‌های داخلی اقداماتی در دست انجام دارد تا به اقتصاد مردم و مشاغلی که در آنجا است کمک کرده باشد. شاهد یک مهاجرت نرمی در شبکه‌های داخلی هستیم که توسط مردم به صورت ارادی انجام‌می‌شود. تلاش زیادی شده است که مشاغل مستقر در این حوزه‌ها، جانمایی شود و ابزارهای کمکی برایش پیش‌بینی شود که مشاغل مردم آسیب نبیند.

جلالی خاطر نشان کرد: رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع‌بندی شود. یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌ مُخل امنیت مردم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید