میوه فروشی

ثبات قیمت میوه در کشور

اغتشاشات اخیر سبب شده بسیاری از واحدهای عرضه میوه و سبزی با مشکلات زیادی مواجه شوند.

اردیبهشت آنلاین: رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با بیان اینکه طی هفته‌های اخیر شاهد ثبات قیمت میوه در کشور بودیم و حتی کاهش قیمت در بسیار از محصولات را داشتیم، گفت: اغتشاشات اخیر سبب شده بسیاری از واحدهای عرضه میوه و سبزی با مشکلات زیادی مواجه شوند.

اسدالله کارگر در خصوص آخرین وضعیت بازار میوه اظهار کرد: خوشبختانه طی هفته‌های اخیر شاهد ثبات قیمت میوه در کشور بودیم، به طوری که هیچ‌گونه افزایش قیمتی در بیشتر کالاها مشاهده نشده و کاهش قیمت در بسیار از محصولات صورت گرفته است.

وی افزود: ترکیبی خوبی از میوه‌های تابستانی و زمستانی از جمله نارنگی در بازار وجود دارد به همین دلیل شاهد کاهش قیمت‌ها به صورت کلی بوده‌ایم.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: از طرف دیگر طی یک ماه اخیر با توجه به کشت سبزی در فصل تابستان و کمبود منابع آبی و عمل نیامدن برخی سبزیجات طبیعتاً کشت این محصولات کاسته شده و این امر سبب گران شدن سبزی شده بود.

کارگر خاطرنشان کرد: خوشبختانه کشورمان در تولید میوه‌های مختلف خودکفا است و تنها ۴ میوه گرمسیری شامل موز، انبه، آناناس و نارگیل به طور گسترده وارد کشور می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با این حال اغتشاشات اخیر سبب شده بسیاری از واحدهای عرضه میوه و سبزی قدرت پیش‌بینی پذیری خود را از دست داده‌اند و نمی‌دانند که محصول که از بنگاه‌های عمده‌فروشی خریداری می‌کنند را به فروش می‌رسانند یا خیر، به همین دلیل با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

کارگر یادآور شد: با توجه به این تجمعات گاهاً میادین میوه و تره‌بار تعطیل شده و میوه و سبزی روی دست فروشندگان می‌ماند، از طرف دیگر تردد خودروهای حامل میوه در گذرگاه‌های شهرهای که تجمع و شلوغی زیاد شده، دچار مشکلات زیادی شده است / ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید