هواپیمای تابان

جزئیات نقص فنی در هواپیمای تابان

به دلیل نقص در سیستم ترمز هواپیما، هواپیما هنگام استارت به سمت خاکی باند (خروج از باند) حرکت کرده و طی این اتفاق مدت زمانی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد بسته شد

اردیبهشت آنلاین: سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد که به دلیل حادثه برای هواپیمای تابان غیرعملیاتی شده بود، مجدداً بازگشایی شد.

«میراکبر رضوی»در گفت‌وگو با ایرنا درباره جزییات حادثه برای هواپیمای تابان در فرودگاه مهرآباد، اظهار کرد: پرواز تهران – مشهد هواپیمایی تابان به شماره ۶۲۲۲ عصر امروز نتوانست مسافران خود را از مبدأ مهرآباد به مشهد مقدس منتقل کند.

وی افزود: به دلیل نقص در سیستم ترمز هواپیما، هواپیما هنگام استارت به سمت خاکی باند (خروج از باند) حرکت کرده و طی این اتفاق مدت زمانی باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد بسته شد.

به گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی، هنگام این حادثه مسافران در هواپیما بودند، اما گزارشی از آسیب به مسافران وجود ندارد. مسافران اکنون به ترمینال فرودگاه منتقل شدند.

رضوی توضیح داد: به علت غیرعملیاتی شدن باند ۲۹ راست فرودگاه مهرآباد، دو پرواز مجبور به فرود در فرودگاه امام خمینی شدند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی همچنین گفت: باند فرودگاه مهرآباد با تلاش عوامل پروازی هم اکنون بازگشایی شده و امکان فرود در مهرآباد برای پروازها فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید