میزان تولید برق در نیروگاه منتظر قائم فردیس

نیروگاه شهید محمد منتظر قائم تنها نیروگاه بزرگ استان البرز است که بخش قابل توجهی از نیاز برق مصرفی استان‌های البرز و تهران را تامین می‌کند.

اردیبهشت آنلاین: مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهیدمنتظر قائم فردیس گفت: این نیروگاه در ۶ ماه نخست سال هشت میلیون و ۱۰۳ هزار و ۵۴۹ مگاوات ساعت انرژی تولید کرد و در اختیار شبکه سراسری برق کشور قرار داد.

به گزارش صدا و سیما، مرکز البرز؛ گرشاسب جمشیدنژاد گفت: از این میزان انرژی تولیدی، سه میلیون و ۳۱۷ هزار و ۵۸ مگاوات ساعت انرژی در واحد‌های بخار، سه میلیون و ۳۶۸ هزار و ۷۶۹ مگاوات ساعت انرژی در واحد‌های گازی و یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۲۲ مگاوات ساعت انرژی در واحد‌های بخار سیکل ترکیبی این نیروگاه تولید شده است.

وی افزود: برنامه تعمیرات نیروگاه منتظر قائم هر ساله به منظور آمادگی تولید انرژی و با هدف کمک به پایداری شبکه سراسری تولید انجام می شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق شهیدمنتظر قائم فردیس استان البرز ادامه داد: مهم ترین فعالیت تعمیرات اساسی برای واحد‌های دو گازی به مدت ۷۵ روز، واحد سه گازی به مدت ۶۲ روز، واحد دو بخار سیکل ترکیبی به مدت ۷۵ روز و سایر واحد‌های این نیروگاه انجام شده است.

جمشیدنژاد گفت: نیروگاه شهید محمد منتظر قائم تنها نیروگاه بزرگ استان البرز است که بخش قابل توجهی از نیاز برق مصرفی استان‌های البرز و تهران و بیش از سه درصد برق مصرفی کل کشور را تامین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید