پرجم ایران و روسیه

مذاکرات هیات تجاری روسیه در تهران

اردیبهشت آنلاین: سخنگوی وزارت صمت گفت: مذاکرات هیات تجاری روسیه از فردا در تهران آغاز می‌شود.

به گزارش فارس امید قالیباف گفت: ۶۵ شرکت روسی در قالب هیات ۱۰۰ نفره مذاکرات خود را از فردا در تهران آغاز می کنند.
سخنگوی وزارت صمت با اشاره به ورود هیات تجاری روسیه به تهران بیان داشت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته،فعالان اقتصادی کشورمان در مدت ۳ روز حضور هیات تجاری روسیه در تهران در مجموع ۷۵۰ جلسه تجاری با نمایندگان شرکت‌های روسی برگزار خواهند کرد.
وی با تاکید بر عزم ایران و روسیه در تعمیق مناسبات تجاری بیان داشت: طبق اعلام مرکز صادرات روسیه تا آخر امسال بیش از ۱۰ هیات بزرگ تجاری دیگر به ایران سفر خواهند کرد.
وی اظهار داشت: حوزه فعالیت شرکتهای روسی در هیات تجاری شامل، صنایع غذایی و کشاورزی(غلات) ، شیرینی و شکلات، آبزیان ، تجهیزات و ماشین آلات صنایع غذایی و کشاورزی، دارو و تجهیزات پزشکی، شیشه و بلور،صنایع فلزی،سیستم های مخابراتی و رادیویی،انرژی و بازیافت است.
وی افزود: طرف مذاکره هیات تجاری روسیه با محوریت اتاق بازرگانی تهران ، اعضاء اتاقهای بازرگانی سراسر کشور و شرکت‌های دانش بنیان مرتبط با حوزه تجارت مورد مذاکره هستند.
گفتنی است ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز پنج شنبه در دیدار با رئیس جمهور کشورمان در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در ازبکستان از ورود این هیات تجاری به کشورمان خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید