اینستاگرام

قابلیت بازنشر پست دیگران در اینستاگرام

اردیبهشت آنلاین: قابلیت پست کردن پست کاربران دیگر (Repost) به صورت آزمایشی برای شماری از کاربران منتخب، در اینستاگرام عرضه خواهد شد.

 سخنگوی مِتا – شرکت مادر اینستاگرام- در ایمیلی به وب سایت تِک کرانچ اعلام کرد: ما در حال بررسی امکان اشتراک گذاری مجدد پست‌ها در قسمت فید هستیم و قصد داریم این قابلیت را به زودی با شمار محدودی از کاربران آزمایش کنیم.

این قابلیت جدید برای نخستین بار توسط “مت ناوارا” شناسایی شد که اسکرین‌شاتی منتشر کرد که تب Repost را نشان می‌داد. این تب، احتمالا محل همه پست‌هایی خواهد بود که کاربران در حساب‌های کاربری خود مجددا به اشتراک گذاشته‌اند. بر اساس این اسکرین‌شات، تب Repost در پروفایل کاربران در کنار تب پست‌ها، ریلزها و تصاویر تگ شده، قرار خواهد گرفت.

در حال حاضر، راه مستقیمی برای پست کردن پست کاربران دیگر در اینستاگرام وجود ندارد و کاربران برای این منظور، از اپلیکیشن‌های دیگر استفاده می‌کنند. بنابراین افزوده شدن قابلیت Repost، آنها را از نیاز به استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر راحت می‌کند. در حال حاضر کاربران می‌توانند پست دیگران را در استوری به اشتراک بگذارند اما با قابلیت جدید، پست آنها را در فید خودشان به اشتراک می‌گذارند.

اینستاگرام می‌داند بسیاری از کاربران از قابلیت استوری و همچنین دایرکت، برای اشتراک گذاری پست‌ها با دوستانشان استفاده می‌کنند و اکنون به دنبال آن است که به کاربران راه بهتری را برای اشتراک‌گذاری پست‌هایی که دوست دارند، فراهم کند.

مفهوم Repost در فضای شبکه اجتماعی، با قابلیت ری‌توییت توییتر شکل گرفت و از آن زمان، مورد استقبال پلتفرم‌های دیگر قرار گرفت. برنامه اینستاگرام برای افزودن قابلیت Repost در حالی دنبال می‌شود که تیک تاک با افزودن دکمه Repost، در حال تست قابلیت مشابه است. اما برخلاف ری‌توییت، ویدئوهایی که مجددا در تیک تاک ارسال می‌شوند، در پروفایل تیک تاک کاربر نشان داده نمی‌شوند و تنها به بخش “فور یو” فیدهای دوستان ارسال خواهند شد. در مورد اینستاگرام، این قابلیت در فیدهای دنبال کنندگان و همچنین در پروفایل کاربر در تب Repost ظاهر خواهند شد.

به نظر می‌رسد اینستاگرام چند ماهی است که سرگرم کار روی این قابلیت است زیرا الساندرو پالوسی، محقق اپلیکیشن، این قابلیت در حال توسعه را در ماه مه شناسایی کرده بود.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش وب سایت تِک کرانچ، اما کاربران اینستاگرام خواستار قابلیت‌های بیشتر نیستند و بسیاری خواستار آن هستند که این پلتفرم به ریشه‌های خود برگردد. افزوده شدن تب Repost، ممکن است باعث شود بعضی از کاربران از اینستاگرام فاصله بیشتری بگیرد؛ به خصوص که این قابلیت از شبکه‌های اجتماعی دیگر کپی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید