حسن روحانی نیا

ارائه خدمات قضائی سیار به جانبازان

اردیبهشت آنلاین: مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت:به زودی، خدمات الکترونیک دفاتر قضایی برای افراد سالخورده، کم‌توان و جانبازان سیار ارائه می‌شود.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از خبرگزاری صدوسیما حسن روحانی‌نیا، مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، گفت: اگرچه ارائه خدمات سیار در آیین‌نامه جدید کانون پیش‌بینی شده، اما این کانون از مدت ها پیش مقدمات اجرایی شدن این اقدام تحولی را آغاز کرده است.

وی با اشاره به مفاد آیین‌نامه جدید کانون دفاتر خدمات قضایی که در مرداد ماه گذشته به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید، ادامه داد: در آیین‌نامه جدید، مردم به عنوان رکن اصلی جامعه پررنگ‌تر دیده شده‌اند.

روحانی نیا به شعار کانون با عنوان دفاتر خدمات قضایی؛ از مردم برای مردم اشاره کرد و گفت: تجربه نهادهای مشابه دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با قدمت طولانی، نشان داده است که هر موقع این نهادها از مردم فاصله گرفته‌اند، به شدت نقش آنها در مسائل اجتماعی کمرنگ شده است.

مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی با یادآوری این موضوع که یکی از اتفاقاتی که در آیین‌نامه جدید مشاهده می‌شود این است که دست دفاتر را بیشتر در دست مردم بگذاریم، تصریح کرد: هر کسی در هر دوره‌ای با مردم باشد، موفق می‌شود و اگر چنین اتفاقی نیفتاد شکست می‌خورد.

روحانی‌نیا در این مورد تصریح کرد: ارائه خدمات الکترونیک دفاتر به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، زندانیان بی‌بضاعت و افراد کم‌توان ذهنی و جسمی، همراه با حفظ شأن و کرامت آنها باعث می‌شود که دفاتر در ذهن مردم به عنوان یک نهاد کمک‌کننده و خدمتگزار نقش ببندند.

وی با اشاره به اینکه کانون تلاش می‌کند که دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به عنوان نهادی معرفی شود که یاریگر کسانی است که تکیه گاه و یاوری ندارند، ادامه داد: به همین خاطر اکنون در صدد راه‌اندازی ارائه خدمات سیار هستیم.

مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی به تصویب شیوه‌نامه خدمات سیار اشاره کرد و گفت: دفاتر بر اساس این شیوه‌نامه، این امکان را خواهند داشت که نماینده خود را به منازل، محل اقامت و محل کار افراد سالخورده یا افراد کم‌توان ذهنی یا جسمی و همچنین جانبازان گرانقدر اعزام کنند تا خدمات لازم به آنها ارائه شود.

روحانی‌نیا ارائه خدمات سیار را بهترین شکل از تکریم مردم و ارباب رجوع دانست و اجرایی شدن آن را نیازمند پشت سر گذاشتن چند مرحله دانست.

او با اشاره به اینکه مرحله اول مستندات قانونی لازم است، ادامه داد: اکنون آیین‌نامه جدید را در اختیار داریم که این موضوع در آن تصریح شده است، در حالی که پیش از این، ارائه خدمات سیار در آیین‌نامه پیش‌بینی نشده بود.

مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی فراهم بودن زیرساخت های فنی را مرحله دوم فرایند اجرایی شدن خدمات سیار اعلام و تصریح کرد: این زیرساخت اکنون در دفاتر فراهم است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

روحانی‌نیا مرحله سوم را هم آغاز طرح ارائه خدمات سیار اعلام کرد و وعده داد که این ارائه خدمات به زودی عملیاتی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید