کدام خودرو‌های خارجی وارد می شوند؟

اردیبهشت آنلاین: طبق آیین نامه واردات خودرو، وارد کنندگان می‌توانند به سراغ خودرو‌هایی با سقف قیمت ۲۰ هزار یورو بروند.

به گزارش باشکاه خبرنگاران ، واردات خودرو که از سال ۹۷ ممنوع شده بود، با مصوبه هیئت وزیران در ۲۶ مرداد دوباره آزاد شد. البته طبق آیین نامه‌ای که اخیرا ابلاغ شده، برای واردات خودرو سقف ۲۰ هزار یورویی در نظر گرفته شده و واردات خودرو بالاتر از این سقف همچنان ممنوع است. به گفته فاطمی امین، وزیر صمت، با این سقف واردکنندگان نمی‌توانند خودرو‌های لوکس و خودرو‌های دست دوم به کشور وارد کنند.

گفتنی است که خودرو های وارداتی تنها از طریق بورس کالا عرضه خواهند شد.

در این گزارش به معرفی برخی از خودرو‌هایی میپردازیم که زیر ۲۰ هزار و ۱۰هزار یورو قیمت دارند و می‌توانند یکی از گزینه‌های بازرگانان برای وارد کردن آن‌ها به کشور باشند.

فولکس واگن پولو لایف

فولکس واگن پولو لایف

از خودرو‌های با قدمت شرکت آلمانی فولکس واگن است که از سال ۱۹۷۵ تولید می‌شود. نسخه بروزرسانی شده این خودرو در مدل‌های مختلفی عرضه شده که نسخه لایف آن حدود ۲۰ هزار یورو قیمت گذاری شده است. موتور این خودرو یک لیتری بوده و ۷۹ اسب بخار قدرت دارد. مصرف سوخت این فولکس واگن پولو لایف ۲۱ کیلومتر در هر لیتر است و پنج دنده دارد. محدود کننده سرعت، ترمز اضطراری خودکار، تنظیم چراغ‌های هدلایت از ویژگی‌های این خودرو است.

داچیا داستر جورنی

داچیا داستر جورنی

با وجود افزایش قیمت ها، شرکت رنو همچنان یکی از اقتصادی‌ترین خودرو‌ها را تولید می‌کند و آن هم رنو داستر جورنی به قیمت ۱۸ هزار یورو است. موتور یک لیتری و توربو شارژ این خودرو از بنزین استفاده می‌کند و با طی کردن ۱۹ کیلومتر در هر لیتر مصرف سوخت مناسبی دارد. جعبه دنده این خودرو دستی است و ۶ دنده سرعت دارد.

نیسان کیکس

نیسان کیکس

این مدل خودرو از شرکت نیسان، از ارزان‌ترین خودرو‌ها در کلاس خود محسوب می‌شود و بیش از ۱۹ هزار یورو قیمت دارد. موتور ۱.۶ لیتری پیشرانه این خودرو است که ۱۲۲ اسب بخار قدرت دارد. این خودرو دارای برخی ویژگی‌های جدید همچون جلوپنجره وی موشن متمایز، و چراغ‌های جلوی LED است.

کیا ریو ۲۰۲۲

کیا ریو ۲۰۲۲

از آنجایی که این خودرو هنوز تست تصادف و مقاومت را پشت سر نگذاشته هنوز امتیازاتی برای آن ثبت نشده است. این خودرو در مناطق شهری به ازای هر لیتر ۱۴ کیلومتر مسافت را طی می‌کند و در بزرگراه‌ها این میزان به ۱۷.۴ کیلومتر افزایش پیدا می‌کند. ریو از یک موتور ۱.۶ لیتری چهار خطی با قدرت ۱۲۰ اسب بخار بهره می‌برد. این خودرو در حدود ۱۶ هزار و ۲۰۰ یورو قیمت دارد.

کیا سول LX ۲۰۲۲

کیا سول LX ۲۰۲۲

مورد بعدی باز هم از شرکت کره‌ای کیا است، که در حدود ۱۹ هزار یورو قیمت دارد. نسخه ۲۰۲۱ این خودرو جعبه دنده دستی داشت، اما در نسخه‌های جدید دنده‌ها به کلی اتوماتیک شده اند. برای قسمت پیشرانه، این خودرو از موتور ۲ لیتری با قدرت ۱۴۷ اسب بخار استفاده می‌کند.

هیوندای ونیو ۲۰۲۲

هیوندای ونیو ۲۰۲۲

هیوندای ونیو با قیمت ۱۸ هزار و ۹۰۰ یورویی می‌تواند یکی دیگر از گزینه‌های وارداتی به داخل کشور باشد. این اتومبیل از خودرو‌های اقتصادی در کلاس خود محسوب می‌شود و ویژگی‌های ایمنی مانند دوربین دنده عقب، سیستم هشدار برخورد رو به جلو، سیستم تشخیص عابر پیاده، ترمز، اضطراری خودکار، سیستم کمکی حفظ خودرو روی خط و سیستم پایش خواب آلودگی راننده است. این خودرو با موتور ۱.۶ لیتری، ۱۲۱ اسب بخار قدرت دارد.

سوزوکی سلریو

سوزوکی سلریو

سوزوکی سلریو، محصول شرکت هندی ماروتی سوزوکی است که ۳.۶۰ متر طول دارد و علی رغم ظاهرش می‌تواند فضای مناسبی برای چهار سرنشین داشته باشد. این خودرو موتور یک لیتری دارد و ۶۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند. به گفته شرکت سازنده با مصرف یک لیتر، ۲۳ کیلومتر را در مسیر‌های شهری طی می‌کند. به عبارت دیگر سلریوی جدید در هر صد کیلومتر فقط ۳.۷ لیتر بنزین مصرف می‌کند. انقال نیرو در این خودرو از طریق یک جعبه دنده ۵ سرعته به چرخ‌ها منتقل می‌شود. این خودرو در حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.

هیوندای آئورا

هیوندای آئورا

این خودروی کم مصرف به نسبت استفاده در بزرگراه‌ها و یا محیط‌های شهری، با مصرف یک لیتر سوخت ۲۸ الی ۲۰ کیلومتر طی می‌کند. این خودرو که بیشتر در بازار هند عرضه می‌شود قیمتی معادل ۶.۰۹ لک دارد که حدودا ۱۰ هزار یورو می‌شود. آئورا از سوخت بنزین و گاز استفاده می‌کند و پیشرانه آن موتوری با حجم ۹۹۸ تا ۱۱۹۷ سی سی است که قدرت آن ۷۵ تا ۸۰ اسب بخار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید