مرد ۱۲۰ میلیارد تومانی سینمای ایران

رتبه اول و دوم فروش امسال سینماهای کشور به ۲ کمدی «مسعود اطیابی» اختصاص پیدا کرد

تصویر روز:‌ با فروش شب گذشته سینماها، رتبه اول و دوم فروش امسال سینماهای کشور به ۲ کمدی «مسعود اطیابی» اختصاص پیدا کرد.

به گزارش ایرنا، کمدی بخارست، شب گذشته بیش از ۳۰۰ میلیون تومان فروخت تا علاوه بر اینکه از گیشه سگ‌بند جلوتر زده و در جایگاه دومین فیلم پرفروش امسال قرار بگیرد، بلکه مجموع گیشه ۲ فیلم مسعود اطیابی در اکران امسال را به عدد ۱۲۰ میلیارد تومان برساند.

مسعود اطیابی که سال گذشته با کمدی دینامیت، گیشه ۶۰ میلیاردی را تجربه کرد و توانست کارگردان پرفروش‌ترین فیلم سال ۱۴۰۰ لقب بگیرد، برای امسال، کمدی انفرادی را از هفتم اردیبهشت به روی پرده فرستاد که این فیلم با نقش‌آفرینی رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهران‌فر، موفق شد با جذب حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مخاطب، گیشه ۷۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی را به دست بیاورد.

فیلمی که به لحاظ ریالی و بدون در نظر گرفتن میزان تورم، تا امروز، پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای کشور است و اگر اجازه می‌یافت که اکران خود را ادامه دهد، قطعا می‌توانست حتی به مرز ۹۰ میلیارد تومان نیز برسد.

بخارست دومین فیلم اطیابی است که به‌نوعی صف‌شکن آثاری بود که بعد از التهابات پائیز، به روی پرده می‌رفتند. درحالی‌که بسیاری بر این باور بودند که اکران بخارست نخواهد توانست در آن شرایط، کمکی برای سینمای ایران باشد اما این فیلم از ۲۴ آبان‌ماه تا پایان شب گذشته موفق شد با حدود ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار مخاطب، گیشه‌ای ۴۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید