سلطانی زاده

پاسخ کانون صرافان به شایعه خروج «دلارهای سفید»

اخباری که در فضای مجازی مبنی بر خارج شدن دلارهای سفید از چرخه معاملاتی و فاقد ارزش بودن این نوع اسکناس گفته شده یک شایعه بی‌اساس است که برای ایجاد دغدغه برای خریداران ارز از صرافی‌ها می‌باشد

اردیبهشت آنلاین: ( حمید طلیمی ) طی روز های گذشته برخی با انتشار خبر «خارج شدن دلار های سفید از چرخه معاملاتی» در فضای مجازی تلاش داشتن تا با درج این دست اخبار کذب ضمن ایجاد دغدغه برای خریداران بر روند بازار ارز کشور نیز تاثیر گذاشته و عملکرد صرافی های رسمی کشور را که در چارچوب قوانین و مقررات بانک مرکزی فعالیت دارند ، زیر سوال ببرند. پس از انتشار این خبر کذب در فضای مجازی خوشبختانه دبیر کل کانون صرافان با موضع گیری سریع و قاطع ، تلاش جدید رسانه های بیگانه و افراد معاند را نقش بر آب کرد.

دکتر کامران سلطانی زاده دبیر کل کانون صرافان در این خصوص اعلام کرد: برخی اخباری که در فضای مجازی مبنی بر خارج شدن دلارهای سفید از چرخه معاملاتی و فاقد ارزش بودن این نوع اسکناس گفته شده یک شایعه بی‌اساس است که برای ایجاد دغدغه برای خریداران ارز از صرافی‌ها می‌باشد.

وی اظهار داشت: این اخبار بر اساس گزارش جعلی از خبرگزاری‌های رسمی به نقل از بانک مرکزی آمریکا پخش شده بود. هرگاه هر ارزی بخواهد از چرخه معاملاتی خارج گردد بازده زمانی حدود یک دهه یا بیشتر برای جمع‌آوری آن ارز داده می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: به کلیه هموطنان اطمینان می‌دهیم تمامی ارزهای خریداری شده از صرافی‌های مجاز تحت نظر بانک مرکزی دارای صحت و ضمانت کامل می‌باشد و هیچ دغدغه‌ای از این لحاظ نداشته باشند. هموطنان می‌توانند هرگونه سوالی در این مورد را با کانون صرافان مطرح و پاسخ خود را از کارشناسان این مرکز دریافت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید