آخرین آمار خرید تضمینی گندم

تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است

اردیبهشت آنلاین: معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا کنون بیش از ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است که این میزان در مقایسه با سال گذشته از افزایش ۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تنی حکایت دارد.

به گزارش تسنیم، مهاجر معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی بابیان این خبر افزود: پیش بینی ما این است که با توجه به اینکه هنوز حدود سی چهل درصد از اراضی در غرب کشور و مناطق برداشت نشده، تولیدمان خیلی بیشتر از سال گذشته باشد و خریدمان هم از مرز 6 تا 6 و نیم میلیون تن بگذرد که با توجه به شرایط خشکسالی و جنگ و مسایل مختلف جهان دستاورد بزرگی است.

مهاجر همچنین گفت در تولید جو هم موفقیت‌های زیادی کشاورزان به دست آوردند و نزدیک به یک میلیون تن پیش بینی می‌شود که تولید نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و بخشی از دغدغه‌های دامداران کاهش پیدا بکند.

به گفته مهاجر، در زمینه ذرت علوفه‌ای هم تولید به مرز 15 ونیم میلیون تن رسیده که این میزان بیش از نیاز و یکی از موفقیت‌های بزرگ کشور است.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی، حمایت دولت در تامین نهاده‌ها به ویژه کود‌های پایه ازت، فسفر و پتاس و توجه کشاورزان به توصیه‌های مروجین و کارشناسان وزارت جهادکشاورزی را دلیل اصلی افزایش تولید عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید