قفل ایفون

نرم افزار جدید «آیفون» برای مقابله با جاسوسی

قابلیت Lockdown Mode، پاییز امسال برای آیفون، آی پد و رایانه‌های مک عرضه می‌شود و فعال کردن آن، اکثر پیوست‌هایی که به اپلیکیشن مسیج آیفون ارسال می‌شود، را مسدود می‌کند

اردیبهشت آنلاین: اپل می‌خواهد قابلیت جدیدی به نام “حالت قفل” (Lockdown Mode) را در چند ماه آینده ارائه دهد. این ویژگی لایه جدیدی از حفاظت در برابر حملات سایبری پیشرفته را برای کاربران فراهم می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، قابلیت Lockdown Mode، پاییز امسال برای آیفون، آی پد و رایانه‌های مک عرضه می‌شود و فعال کردن آن، اکثر پیوست‌هایی که به اپلیکیشن مسیج آیفون ارسال می‌شود، را مسدود می‌کند.  این اقدام اپل به دنبال سو استفاده دو شرکت اسرائیلی از حفره‌های امنیتی نرم افزاری گوشی‌های آیفون صورت می‌گیرد.

در همین راستا شرکت اپل از گروه NSO که سازنده جاسوس افزار پگاسوس که این حملات را انجام می‌دهد شکایت کرده است. آمریکا این شرکت اسرائیلی را در لیست سیاه تجاری خود قرار داده است.

کارشناسان امنیت سایبری بر این باورند که گروه NSO از یک حفره امنیتی مربوط به اپلیکیشن مسیج آیفون سواستفاده کرده است. قابلیت جدید، اتصال‌های غیرطبیعی را مسدود خواهد کرد. شرکت اسرائیلی سلبریت نیز از چنین اتصالات دستی برای دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده کرده است.

شرکت‌های سازنده جاسوس افزار ادعا می‌کنند فناوری پیشرفته خود را برای کمک به دولت‌ها ارائه می‌کنند، اما یافته‌های فعالان رسانه و گروه‌های مدافع حقوق بشر نشان داده است که این جاسوس افزار‌ها برای حمله به جامعه مدنی، سرکوب مخالفان سیاسی، مداخله در انتخابات و… استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید