دلار

منتظر اتفاقات خوب در بازار ارز باشید

سلطانی زاده: تجربه نشان می دهد هرگاه بانک‌ مرکزی قدرت خود را بصورت مستقیم در کنترل بازار  نشان داده ، انعکاس قوی  و فوری آن در تعادل بازار ارز مشهود و اثر گذار بوده است.

اردیبهشت آنلاین: ( حمید طلیمی ) رئیس‌کل بانک مرکزی روز گذشته در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران اعلام کرد: به‌زودی اختیارات ویژه‌ای به بانک مرکزی اضافه می‌شود .

به گزارش اردیبهشت آنلاین ، صالح‌آبادی با بیان این مطلب درباره افزایش قیمت دلار به عنوان ارز شاخص بازار نیز گفت: با پوشش کاملی که در این بازارها انجام می‌دهیم قطعاً آرامش در بازار ایجاد می‌شود؛ البته بانک مرکزی از ظرفیت قوانین موجود استفاده می‌کند و به‌زودی اختیارات ویژه‌ای هم برای بانک مرکزی اضافه می‌شود و می‌تواند به تعادل در بازار کمک زیادی کند.

وضعیت مناسب منابع ارزی کشور

وی در پاسخ به سؤالی درباره پیش‌بینی‌ها برای قیمت دلار با ارائه گزارشی آماری گفت: وضعیت منابع ارزی کشور امسال نسبت به سال گذشته در تمام حوزه‌ها به مراتب بهتر شده است.

واگذاری اختیارات جدید به بانک مرکزی

شنیده ها حاکی است در جلسه دیشب شورای عالی هماهنگی سران قوا که به ریاست آیت الله رئیسی رئیس جمهور تشکیل شد، اختیارات جدید و ویژه ای به بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز داده شد. با این تصمیم ، اختیارات ویژه‌ مورد نظر آقای صالح آبادی به مجموع اختیارات قبلی بانک مرکزی افزوده شده که این اقدام می‌تواند به تعادل بازار کمک کند.

ممنوعیت معاملات فردایی

براساس مصوبه این جلسه همچنین معاملات فردایی طلا همانند معاملات فردایی ارز، ممنوع و غیرقانونی شناخته شد و فعالان این بازار به جرم اخلال اقتصادی، تحت پیگرد قرار خواهند گرفت. طی چند روز گذشته  نرخ دلار به عنوان ارز شاخص بازار از کانال 30 هزار تومان عبور کرده و به کانال 31 هزار تومان وارد شد.

منتظر اتفاقات خوب در بازار ارز باشید

سلطانی زاده

عضو کانون صرافان در گفت و گوی اختصاصی با اردیبهشت آنلاین اعلام  کرد: با توجه به مصاحبه اخیر رئیس کل بانک مرکزی در خصوص واگذاری اختیارات ویژه به بانک مرکزی ، بزودی شاهد اتفاقات خوبی در بازار ارز خواهیم بود.

کامران سلطانی زاده  معتقد است: تجربه نشان می دهد هرگاه بانک‌ مرکزی قدرت خود را بصورت مستقیم در کنترل بازار  نشان داده ، انعکاس قوی  و فوری آن در تعادل بازار ارز مشهود و اثر گذار بوده است.

سلطانی زاده در ادامه این گفت و گو اظهارداشت: انشالله شاهد اجرای این تصمیمات در کمترین زمان ممکن باشیم تا جامعه با آرامش اقتصادی ناشی از این تصمیمات بدون دغدغه از کاهش ارزش دارایی های خود به فعالیت های سازنده ادامه دهند.

کاهش قیمت ها در بازار

پیش بینی می شود با توجه به واگذاری اختیارات جدید شورای عالی هماهنگی سران قوا به بانک مرکزی و همچنین جدیدیت و پشتکار دکتر صالح آبادی در اجرای قوانین و مصوبات ، از روز دوشنبه با شروع رسمی فعالیت ها در کشور بانک مرکزی با قدرت بیشتری برای کنترل بازار ارز وارد عمل شده و در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد. لذا انتظار می رود بزودی شاهد تغییرات قابل توجه و کاهش نرخ ارز در بازار خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید