ماینر

فعالیت ۱۱۸ مرکز مجاز استخراج رمز ارز

اردیبهشت آنلاین: سخنگوی صنعت برق گفت: دستگاه‌های مجاز استخراج رمز ارز در زمان اوج مصرف برق در صورت بروز محدودیت با اعلام دیسپاچینگ ملی از شبکه خارج می‌شوند

به گزارش روابط عمومی، “مصطفی رجبی مشهدی” مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما ،گفت: در حال حاضر ۱۱۸ مرکز مجاز استخراج رمز ارز در کشور فعال است که این مراکز معادل ۲۰۰ مگاوات برق مصرف می‌کنند.

رجبی مشهدی اظهار داشت: با ورود به زمان اوج مصرف برق، در صورت بروز محدودیت در تامین برق مورد نیاز کشور، برق این مراکز با اعلام مرکز دیسپاچینگ ملی قطع خواهد شد تا پایداری شبکه برق کشور حفظ شود.

امکان صدور مجوز فعالیت استخراج رمز ارز با وزارتخانه‌های نیرو یا نفت فراهم شد

وی ادامه داد: مراکز غیرمجاز کشف شده تاکنون معادل ۹۷۴ میلیون کیلووات ساعت برق مصرف می‌کردند که با کشف آن‌ها این بار از شبکه برق حذف شده است.

سخنگوی صنعت برق افزود: هزینه برق مصرفی دریافت شده از این مراکز غیر مجاز ۴۰ برابر متوسط نرخ برق یارانه‌ای و سه برابر نرخ برق صادراتی می باشد.

وی بیان کرد: قطع جریان برق مرکز متخلف و ضبط دستگاه بدون امکان آزاد سازی مجدد از جمله مجازات های در نظر گرفته شده برای متخلفان در این بخش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید