محمدحسین حسین زاده

حمایت بانک رسالت از دانش بنیان ها

اردیبهشت آنلاین: بانک قرض الحسنه رسالت در قالب تفاهم نامه با صندوق نوآوری و شکوفایی و با پرداخت تسهیلات از شرکت های دانش بنیان حمایت می‌کند.

به گزارش اردیبهشت آنلاین ، مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت با بیان این خبر گفت: در چند سال اخیربا صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان سازمان حامی شرکت های دانش بنیان همکاری دو مجموعه شکل گرفته و در قالب سه طرح مختلف به شرکت های دانش بنیان تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

محمدحسین حسین زاده با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان که عضو سامانه غزال هم هستند، می توانند از این تسهیلات برخوردار شوند، افزود: درطرح اول با عنوان “اشتغال پایدار” به ازای هر فرد 30 میلیون تومان با بازپرداخت 36 ماهه تسهیلات قرض الحسنه پرداخت شده است. در این طرح به شرکت های که زمینه اشتغال حداکثر 15نفر را فراهم کرده اند 450 میلیون تومان با اقساط 36 ماهه تسهیلات پرداخت خواهد شد. در این طرح امکان پرداخت تسهیلات به افراد حقیقی هم وجود دارد.

وی طرح سرمایه بذری که به شرکت های شتاب دهنده پرداخت می شود را از دیگر طرح های این تفاهم نامه برشمرد و افزود: در این طرح، شرکت های دانش بنیانی که به عنوان شتاب دهنده مشخص شده اند تا سقف 500 میلیون تومان می‌توانند تسهیلات قرض‌الحسنه با اقساط ۳۶ ماهه از این بانک دریافت نمایند.

حسین زاده ودیعه ملک را طرح سوم این تسهیلات عنوان کرد و اظهارداشت: تسهیلات 500 میلیون تومانی این طرح نیز برای توسعه فضای کسب و کار شرکت های دانش بنیان تعریف شده و به شرکت های دانش بنیان مستعد رشد و توسعه تعلق می گیرد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت کل مصوبه های این تفاهم نامه را تا کنون 1328 فقره برشمرد و گفت: تا اواخر اردیبهشت ماه 1119 فقره با رقمی بیش از 145میلیارد تومان به شرکت های دانش بنیان پرداخت شده است.

حسین زاده با اشاره به نام گذاری سال جاری و تاکید مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: نهاد مردمی رسالت در سال 1401 بیش از پیش برهمکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان تاکید دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید