حسن پور
دکتر حسن پور:

بسیج اصناف مسیر صادرات به روسیه را هموار می کند

اردیبهشت آنلاین: رئیس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی اعلام کرد: هدف بسیج از ورود به موضوع توسعه تجارت با کشور های منطقه ، صرفا شناسایی و رفع مشکلات و موانع پیش روی صادرکنندگان است.

به گزارش اردیبهشت آنلاین ، دکتر غلامرضا حسن پور با در نشست هماهنگی فعالان بخش خصوصی پوشاک و کفش ضمن بیان این مطلب افزود: بسیج اصناف به هیچ عنوان قصد ورود به روند تولید و تجارت ندارد. به گفته وی برنامه ما صرفا حمایت از بخش خصوصی و رفع موانع صادرات به کشور های منطقه است.

وی در ادامه افزود: با درخواست رئیس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص هماهنگی با بخش خصوصی برای صادرات پوشاک و کفش به کشور روسیه ، ظرفیت های موجود به منظور رونق واحدهای کوچک صنفی و توسعه واحدهای بزرگ شناسایی خواهد شد.

دکتر حسن پور با اشاره به اعتمادی که اتحادیه ها و بخش خصوصی به بسیج دارند اظهارداشت: در موضوع تولید ماسک تجربه خیلی خوبی داشتیم و توانستیم ماسک 10هزار تومان را به زیر ۵۰۰ تومان عرضه کنیم.

وی گفت: با درخواست رئیس کل سازمان توسعه تجارت در خصوص هماهنگی با بخش خصوصی برای صادرات پوشاک و کفش به کشور روسیه ، ظرفیت های موجود به منظور رونق واحدهای کوچک صنفی و توسعه واحدهای بزرگ شناسایی خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم ترسیم یک نقشه راه و دستورالعمل اجرایی افزود: برای ورود به بازار روسیه باید به موضوع ایجاد نشان تجاری  (برند سازی ) و عرضه کالای مرغوب و استاندارد توجه ویژه داشت.

در ادامه سید جلیل جلالی فر نماینده سازمان توسعه تجارت و هیئت رئیسه اتاق مشترک ایران و روسیه با تشریح شرایط کنونی کشور روسیه که درجریان مناقشه بین این کشور با اوکراین و اتحادیه اروپا و امریکا پیش آمده گفت: فرصت های بزرگی برای همه کسب و کارها برای ورود به بازار ۱۷ میلیارد دلاری پوشاک ، چرم و مصنوعات این کشور به وجود آمده است از طرفی خروج برندهای خارجی فرصت مناسبی برای تولید کنندگان در این کشور بوجود آمده است.

وی با اشاره به مذاکرات کلی انجام شده با رئیس اتاق بازرگانی مسکو و فدراسیون روسیه گفت: امکان ایجاد فروشگاه در ۲۰ استان روسیه با ۶۰ میلیون جمعیت به صورت عمده فروشی، خرده فروشی و عامل فروش وجود دارد.

شاین ذکر است در پایان این نشست حاضرین توافق کردند با مدیریت و نظارت بسیج اصناف و محوریت بخش خصوصی توانمندی های خود را در اسرع وقت به بسیج اصناف ارائه نموده و در مرحله اول در یکی از استان های کشور روسیه فروشگاه های پوشاک و کفش ایرانی دایر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید