صدور قبض برق ۸۰ میلیونی!

بیشترین قبوضی که برای مشترکان صادر شده در محدوده پنج میلیون تومان است اما در زمان‌هایی قبض ۸۰ میلیون تومانی نیز صادر شده است

اردیبهشت: مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر گفت: بیشترین قبوضی که برای مشترکان پرمصرف صادر شده در محدوده پنج میلیون تومان است اما در این بین مشترکی نیز وجود دارد که قبض برق ۲۰ یا ۲۵ میلیون تومانی هم کرده است. حتی در زمان‌هایی قبض ۸۰ میلیون تومانی نیز صادر شده اما نمی‌توان این قبض را برای یک خانه تصور کرد چراکه متعلق به واحدهایی است که ویژگی‌های خاصی دارند.

عبدالامیر یاقوتی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به وضعیت قبوض مشترکان پرمصرف، اظهار کرد: بررسی‌هایی در این زمینه روی مجموعه قبوضی که هزینه دوره آن‌ها بیش از پنج میلیون تومان باشد صورت گرفت که تعداد آن‌ها زیاد نبود و تقریبا ۲۸۰۰ مشترک را در بر می‌گرفت.

وی با اشاره به تاثیر افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف بر میزان مصرف، تاکید کرد: یکی از عواملی که می‌تواند مشترکان را نسبت به نحوه مصرف آن حساس کند، قیمت آن کالا است. طبیعتا قبوض جدید برای مشترکانی که میزان مصرف آن‌ها مطابق الگو بود تغییری نیافت، اما مشترکانی که بیش از الگو مصرف داشتند، با تغییراتی در قبوض خود مواجه شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و خدمات مشترکان شرکت توانیر با تاکید بر اینکه اجرای این طرح مردم را نسبت به میزان مصرف حساس کرده است، گفت: شاید از اکنون زود باشد که بخواهیم در مورد تاثیر اجرای این طرح بر کیلووات ساعت صحبت کنیم؛ چراکه عوامل زیادی روی کیلووات ساعت اثر می‌گذارد و صرفا در این حوزه بحث نرخ و تعرفه مطرح نیست؛ اما در کل باید گفت که اجرای این طرح مشترکان را حساس کرد و امیدواریم با روند و فرصت‌هایی که برای صرفه‌جویی وجود دارد مشترکان بتوانند خودشان را به سطح الگوی مصرف نزدیک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید