توسعه تجارت با همسایه های شرقی

مراودات با کشورهای همسایه شرقی با توجه به زیرساخت هایی که ایجاد شده وازطرفی همجواری با ایران آسان است

اردیبهشت: رئیس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی اعلام کرد: با موافقت شورای مرکزی بسیج تجاروفعالان اقصادی،کانون بازرگانی وتجارت خارجی به همت سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی با همکاری سازمان بسیج مهندسین استان راه اندازی شد و درمحل نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس دفتری را برای حضورتولیدکنندگان وتجار اختصاص داده شد.

دکتر غلامرضا حسن پور با بیان این مطلب افزود: در راستای موضوع مهم صادرات و ورود بسیج اصناف و فعالان اقتصادی به این عرصه بحث سوریه ، عراق و لبنان دنبال شد که منجر به سفر به سوریه شد و به حمد الله سفر مبارکی رقم خورد و تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی برای ورود به بازارهای این کشورها بیش از پیش ترغیب شدند.
در خصوص ارتباط تجاری با همسایگان شرقی کشورمان بویژه کشورهای افغانستان، تاجیکستان و سایر کشورهای آسیای میانه خلا وجوددارد. درحالی که این کشورها برای اقتصاد ما حائز اهمیت هستند وفعالان اقتصادی و تولید کنندگان زیادی برای ورود به این کشورها اعلام آمادگی داشته و دارندولی سازماندهی نشدند.

وی می گوید:به همین منظور وباموافقت شورای مرکزی بسیج تجاروفعالان اقصادی،کانون بازرگانی وتجارت خارجی به همت سازمان بسیج اصناف و فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی با همکاری سازمان بسیج مهندسین استان راه اندازی شد و درمحل نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس دفتری را برای حضورتولیدکنندگان وتجار اختصاص داده شد.
به گفته وی این دفتر با حضور مسئولین استان و نمایندگان مردم مشهد مقدس در مجلس شورای اسلامی طی مراسمی افتتاح شد و شروع به کار کرد.

وی افزود: هدف تشکیل این دفتر انسجام بخشی به تولید کنندگان و فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی و سایر استان ها جهت حضور در بازارهای کشورهای همسایه شرقی و آسیای میانه است . از طرفی وظیفه این کانون شناسایی ظرفیت های کشورهای هدف و شناسایی ظرفیت‌های داخل کشور برای برقراری ارتباطات تجاری رابعهده دارد.

وی تصریح کرد: تولید کنندگان و فعالان اقتصادی سراسر کشور که علاقه مند برای ورود به این عرصه هستندمی توانند با هماهنگی قبلی و حضور در مشهد مقدس به این امرمبادرت نمایند.

وی افزود: مراودات با کشورهای همسایه شرقی با توجه به زیرساخت هایی که ایجاد شده وازطرفی همجواری باایران آسان است و از جهتی فرهنگ و زبان مشترکی که برخی از این کشور ها با جمهوری اسلامی ایران دارند کار را برای فعالان اقتصادی هموار تر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید