پلمپ ۱۷ مرکز غیرمجاز پزشکی در سردشت

شهروندان برای دریافت هرگونه خدمات درمانی و تشخیصی الزاماً به مراکز مجاز قانونی مراجعه کنند

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت گفت: طی بازرسی کارشناسان در طرح سلامت نوروزی ۱۷ مرکز غیرمجاز دندانپزشکی و پزشکی در سطح این شهرستان پلمپ شد.

داوود آتشی در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای اجرایی طرح سلامت نورزوی ودر جهت برخورد با مراکز غیر مجاز ، کارشناسان نظارت بر درمان این شبکه با نظارت های مستمر در طرح سلامت نوروزی که از اسفند سال گذشته لغایت ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ به طول انجامید تعداد ۱۲ مرکز غیر مجاز دندانپزشکی ، ۴ مرکز غیر مجاز پزشکی و یک آرایشگاه زنانه که در امورات پزشکی و اعمال زیبایی دخالت داشتند پلمپ شدند.

وی بیان کرد: سه مرکز غیر مجاز دندانپزشکی دیگر در سطح شهرستان نیز با توجه به صدور رای دادگاه مبنی بر پلمپ به اداره اماکن معرفی که در اسرع وقت اقدامات پلمپ آن نیز صورت گرفته خواهد شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان سردشت ادامه داد: این واحد های غیر مجاز به دلیل دخالت در امور پزشکی و دندانپزشکی و تهدید سلامت و ایجاد جبران ناپذیر در مراجعین تعطیل و افراد متخلف پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه شهروندان برای دریافت هرگونه خدمات درمانی و تشخیصی الزاماً به مراکز مجاز قانونی مراجعه کنند، تأکید کرد: مراکز مجاز دارای پروانه طبابت و مجوز قانونی هستند و این مجوز باید در معرض دید عمومی باشد.

آتشی اظهار کرد: همشهریان گرانقدر می توانند هرگونه تخلف مربوط به حوزه درمانی یا دخالت غیرمجاز افراد فاقد صلاحیت در امور پزشکی و دندانپزشکی را به سامانه ۱۹۰ گزارش کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید