حکم معلم خاطی اشنویه‌ای صادر شد

هفته گذشته پرتاب تخته پاکن از سوی یک معلم مدرسه حکمت شهر اشنویه به سمت دانش آموزی، موجب آسیب دیدگی او از ناحیه سر (شکستگی) شد

ایرنا: فرماندار اشنویه گفت: معلمی که باعث شکسته شدن سر یک دانش آموز به صورت سهوی شده بود در نهایت پس از ضوابط جایگزین به مدت یک ماه ملزم به انجام کارهای خدماتی شد.

سیدعلی ترابی افزود: این معلم به یک ماه حبس محکوم شده بود که بر اساس ضوابط جایگزینی حبس، به یک ماه انجام کارهای خدماتی در خانه معلم شهرهای اشنویه یا ارومیه ملزم شد.

وی اظهار کرد: مدتی قبل نیز در نشستی با حضور شورای تامین و جمعی از معتمدین در منزل این دانش آموز و جلب رضایت این معلم مورد بخشش قرار گرفته بود.

فرماندار اشنویه گفت: قانون اجازه تنبیه بدنی دانش‌آموز را به هیچ عنوان به معلمان و مربیان مدارس نمی‌دهد و حادثه پیش آمده برای این دانش آموز عمدی نبوده و کاملا سهوی است.

ترابی با بیان اینکه عدم تنبیه بدنی دانش آموزان به صراحت در قانون اعلام شده است، ادامه داد: معلمی شغل انبیاست و آنها امانت دار اولیا هستند و باید نحوه رفتارشان در کلاس به گونه ای باشد که دانش اموزان احساس امنیت و ارامش داشته باشند.

به گزارش ایرنا، طی هفته گذشته پرتاب تخته پاکن از سوی یک معلم مدرسه حکمت شهر اشنویه به سمت دانش آموزی، موجب آسیب دیدگی او از ناحیه سر (شکستگی) شد.

در این شهرستان ۱۶ هزار و ۲۳۰ دانش‌آموز در ۶۵۱ کلاس درس در حال تحصیل هستند که از این تعداد ۳۹۶ کلاس ابتدایی، ۱۴۸ کلاس درس متوسطه اول و ۱۰۷ کلاس درس متوسطه دوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید